Kamuoyuna Duyuru

15 Temmuz hain darbe girişiminin sene-i devriyesini yaşıyoruz. Neredeyse 200 senedir Anadolu toprakları özelinde İslam dünyasına düzenlenen operasyonlardan sonuncusu, geçen yıl bütün dehşetiyle yaşadığımız darbe girişimi idi.

Mukadderatına, imanına ve istiklaline sahip çıkmak için tereddütsüz meydanlara çıkıp direnen ve şehadet şerbetini içen şehitlerimize ve gazilerimize geleceğimizi borçlu olduğumuzun farkındayız. Onların sayesinde dehşetli bir işgal girişimi ve iç savaşı püskürtmüş olduk.

Dinimizi ve değerlerimizi istismar ederek farklı hıyanet şebekelerine hizmet eden ruhlarını satmış güruhun, ümmet nezdinde mahkum olduğu gibi, adalet önünde de hak ettikleri cezayı alacaklarına inancımız tamdır.

FETÖ ve benzeri ihanet örgütlenmeleri vesilesiyle milletimize ve onun mümtaz şahsiyetlerine operasyon çekmeye niyetli hainlerin ayaklarını denk almaları gerektiğini bildirmekte fayda görüyoruz.

FETÖ yargılamalarının kamu vicdanını yaralamadan ve hak edenleri kapsayacak şekilde sürdürülmesi zaruridir. Örgüt suçlamasıyla sıkıntıya düşmüş olan masum insanların mağduriyetlerini derhal sona erdirmek ve kamu vicdanını rahatlatmak devletin asli görevidir.

Bu vesileyle, canlarını tereddüt etmeden feda etmiş bütün şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor, gazilerimize sağlıklı bir ömür temenni ediyoruz.

İstanbul Edebiyat Derneği
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir