Kamuoyuna Duyuru

Doğrudan devletimize, milletimize ve iş başındaki hükümetimize yönelik bir saldırı olduğu apaçık ortaya çıkan 15 Temmuz 2016 darbe girişimini lânetliyoruz. Bu vahşi, sinsi ve akıl almaz girişimde hayatlarını kaybeden şehitlerimizi rahmetle anıyor, yakınlarına ve tüm milletimize başsağlığı; yaralananlara da acil şifalar diliyoruz.

Silahlı kuvvetimizin içine sızan ihanet çetesi paralel yapının, birtakım işbirlikçi unsurlarla gerçekleştirdiği iğrenç saldırıda kullanılan tanklara; savaş uçakları ve helikopterlerden ağır silahlarla yapılan ateşe, göğsündeki imanla cansiperane karşı koyan milletimizin fedakârlık ve kahramanlığı her türlü takdirin üstündedir.

İman ve inanç gücüyle yapılan bu fedakârlık şimdi, hepimizin katılımıyla meydanları doldurmak suretiyle tutulan nöbetlerle devam etmektedir. Bu davranış aynı zamanda, ülkemizin hiçbir zaman kötü amaçlı hainlere teslim edilmeyeceğinin de tescili anlamını taşımaktadır.

Ülkemizi parçalayıp bölmeyi ve düşman ellere teslim etmeyi amaçlayan bu kirli oyunu, “her şerde bir hayır vardır” inancıyla, birlik ve beraberliğimizi daha da pekiştiren bir fırsata dönüştürerek yaralarımızın bir an önce sarılacağına inancımız da tamdır.

Alınan Olağanüstü Hal kararının, içinde bulunduğumuz kötü şartların en hafif şekilde atlatılması için zorunlu olduğuna ve hükümetimizin bu kararları en insani şekilde uygulayacağına inanıyor, bir sivil toplum kuruluşu olarak ülkemizin normalleşmesinde üzerimize düşeni yapacağımızı beyan ediyoruz.

Allah, yâr ve yardımcımız olsun.

İSEDER

İSTANBUL EDEBİYAT DERNEĞİ
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir